קלנועית זה לא רק פלא על גלגלים

כבר שנים רבות שאנחנו רגילים לראות את הכלים הממונעים השונים, כמו לדוגמא:

  • אופניים חשמליות 
  • קורקינטים חשמליים ועוד

עם זאת, חשוב לזכור שלפני כל אלה הייתה קיימת כבר מזה שנים הקלנועית, שכן היא הבסיס לפיתוח כל שאר כלי התחבורה השונים. הקלנועית היא כלי רכב חשמלי שיש לו שלושה או ארבעה גלגלים, תלוי בדגם, והיא יכולה לשאת אדם אחד או שניים.

מתי משתמשים בקלנועית?

התשובה הטבעית של רבים מאיתנו כוללת לרוב את מוגבלי התנועה ואת האנשים הנכים, אך חשוב לדעת שקלנועית משמשת גם בעוד הרבה מאוד מקרים אחרים. לדוגמא, בשדה התעופה שבו המרחקים גדולים ביותר ניתן לראות שיש שימוש בכלי רכב ממונעים שכאלה. הקלנועיות יכולות לקצר את המרחקים בין המקומות השונים ולכן ברור מדוע כמעט בכל שדה תעופה בעולם ניתן למצוא אותן. בנוסף לכך, גם במבני ציבור גדולים כמו בתי חולים ניתן לראות קלנועיות שנעשה בהן שימוש כי הן מקצרות את הדרך וחוסכות לנו זמן יקר.

פתרון יצירתי בגשם

עוד מצב שבו ניתן להשתמש בקלנועית הוא כאשר אנחנו צריכים להגיע באופן דחוף למקום קרוב אשר תכננו ללכת אליו ברגל אך פתאום החל לרדת גשם. העניין הוא שקלנועיות בדרך כלל כוללות גם גגון שמגן הן מפני הגשם והן מפני הרוח, מה שהופך אותן לפתרון יצירתי ונוח. שימו לב שאומנם לא צריך רישיון כדי לנהוג על קלנועיות אך הגיל המינימאלי הוא 16.  עם זאת, במקרים חריגים ניתן יהיה לקבל אישור לנהיגה על קלנועית בגיל צעיר יותר.